Де можна сховати гроші вдома

Щороку тисячі українців стають жертвами квартирних крадіжок. Тільки у Києві протягом 2021 року було зареєстровано понад 2000 заяв про проникнення у житло з подальшим крадіжкою грошей та майна. Тим не менш, багато людей продовжують не довіряти банкам і зберігати гроші вдома. Якщо ви належите до їх числа, вам обов’язково потрібно ознайомитися з рекомендаціями, де сховати гроші від злодіїв удома, які ми зібрали у цій статті.

Зміст:

  1. Куди не можна ховати гроші у квартирі
  2. Де сховати гроші у квартирі щоб не знайшли злодіїв
  3. Як уникнути розгрому в квартирі чи будинку
  4. Способи захисту від злодіїв

Куди не можна ховати гроші у квартирі

Це тільки вам може здатися, що морозильна камера, зливний бачок унітазу або вентиляція – місця, куди грабіжники додумаються зазирнути в останню чергу. Але насправді все зовсім інакше.

Насамперед злодії вирушають у спальню, тому не варто зберігати гроші та прикраси в комодах, платтяних шафах, матрацах, подушках та стосах постільної білизни. Можуть навіть вивернути квітковий горщик і простукати ламінат. Більше того, в зоні підозри виявляється все, що висить на стіні – чи це картина, фоторамка, дзеркало, телевізор або килим.

На кухні зловмисники обов’язково перевіряють банки з сипучими продуктами, морозильну камеру, холодильник, плиту, витяжку і навіть вентиляцію, яка описувалася як схованка ще у романі “Майстер та Маргарита”.

У ванній кімнаті без уваги не зможуть залишитися бачок унітазу, простір під раковиною та ванною, а також баночки та пляшечки з косметичними засобами.

Вкрай не рекомендується ховати гроші в книгах, навіть якщо у вас велика бібліотека. Вони дуже просто і швидко проглядаються. Аналогічна ситуація із компакт-дисками, якщо, звичайно, ви ще зберігаєте таке будинки.

Також не варто ховати гроші на антресолях, у ящиках меблевої стінки, дивані та кріслах, у кишенях верхнього одягу, у коробках з-під взуття та валізах.

Де сховати гроші у квартирі щоб не знайшли злодії

Швейцарський письменник Фрідріх Дюрренматт любив говорити: якщо треба сховати дерево, це краще робити у лісі. Говорячи більш простою мовою, ховати щось потрібно в місцях, які не впадають у вічі і не порушують природної обстановки. Ось лише деякі з них:

  1. Труби у ванній або кухні. Сьогодні при проектуванні дизайну ванних кімнат і кухонь багато хто передбачає спеціальні ревізійні люки/дверцята, через які можна отримати доступ до труб. Візьміть аналогічну трубу і влаштуйте в ній схованку, після чого вмонтуйте її паралельно справжнім трубам.
  2. Порожнини всередині стелажів та полиць, особливо якщо вони були спроектовані вами. Зловмисники просто не зможуть перевірити всі межі полиць, стелажів та ніш, тим більше, якщо не знати, де конкретно потрібно шукати.
  3. Фальш-розетка. У надрах такої розетки достатньо місця, щоб зберігати гроші чи прикраси. Для відведення в око в таку розетку можна встромити штекер від настільних годинників, більшість з яких мають альтернативне джерело живлення (батарейки).
  4. Підвісна стеля із гіпсокартону. При монтажі такої стелі завжди залишається місце між реальною стелею та гіпсокартоном, де можна зберігати невелику заначку. Доступ до такої схованки можна отримати через отвір для точкового світильника або люстру.
  5. Крісло груша. Перебуваючи в пошуках місця, де вдома сховати гроші, на допомогу може прийти крісло-груша. У неї можна вшити невеликий тканинний мішечок, у якому зберігати прикраси чи готівку. Завдяки щільній тканині та наповнювачу, намацати таку схованку практично нереально.
  6. Клубок вовни або ниток. Якщо вдома є майстрині, які в’яжуть гачком або спицями, як схованку можна використовувати один з мотків, всередину якого легко влізуть згорнуті в трубочку купюри.
  7. Всередині машинки чи м’якої іграшки. Це одне з найкращих місць, куди можна сховати гроші, щоправда, якщо у вашої дитини багато іграшок. Одну з них можна перетворити на схованку. Навряд чи злодії витрачатимуть свій час, щоб переглянути кожну іграшку.
  8. Під чохлом дошки для прасування. Звичайно, це місце не підійде для зберігання прикрас, але для зберігання невеликої суми готівки — згодиться на всі 100%.
  9. Всередині старої праски або фену. Грабіжники навряд чи цікавитимуться подібною побутовою технікою, оскільки її вартість відносно невелика. Особливо якщо вона лежить десь на антресолях або в коморі. При цьому всередині достатньо місця не тільки для купюр, а й прикрас – головне продумати надійне кріплення, щоб нічого не бовталося і не гриміло.
  10. Всередині ліхтарика. Туди легко влізе певна сума, якщо згорнути гроші в трубочку. Сам ліхтарик можна заховати серед іншого інструменту, або десь на антресолі чи балконі.

Як уникнути розгрому в квартирі чи будинку

У хорошої схованки є і зворотний бік медалі. Уявіть, що ви поїхали у відпустку та зловмисники про це знають. Це дає їм можливість здійснювати пошук наживи якісно та неквапливо. Звичайно, грамотно заховану заначку вони, можливо, і не знайдуть, але шукатимуть досконально — витягнуть весь одяг із шаф та комодів, розламають меблі, перевернуть усі банки з сипучими продуктами, зірвуть плінтус та карниз. В результаті, всі гроші з уцілілої заначки доведеться витратити на ремонт та купівлю нової техніки та меблів. Тому фахівці рекомендують не тільки подумати, куди сховати вдома гроші, щоб їх не знайшли, але й зробити один або два фальштайники з невеликою сумою грошей, які буде нескладно знайти. Якщо злодій знайде таку заначку, він може подумати, що мети досягнуто і сховається з місця злочину.

Способи захисту від злодіїв

Ми вже розібралися, де сховати гроші у квартирі. Тепер треба подумати про те, як захистити житло від зловмисників:

  • Встановити камеру відеоспостереження.
    В даний час можна придбати та самостійно встановити інтернет-камеру спостереження. Такий пристрій вміє самостійно відправляти на смартфон власника повідомлення і навіть робити фотографії, якщо в будинку буде помічено рух. Тому, якщо в будинок заберуться грабіжники, ви одразу про це дізнаєтесь.
  • Завести великого пса.
    Якщо ви проживаєте в квартирі, то краще дивитись у бік таких охоронних порід як: акіта іну, доберман, американський бульдог, анатолійська вівчарка тощо. Для захисту приватного будинку краще віддати перевагу кавказькій вівчарці, різеншнауцеру, мастифу Тибету, ротвейлеру або німецькій вівчарці.
  • Встановити сигналізацію та підключити охоронну фірму.
    Сьогодні практично в кожному місті є охоронні фірми, здатні забезпечити охорону вашої нерухомості, будь то заміський будинок, квартира, офіс або гараж. Для цього у будинку встановлюється охоронна сигналізація. У разі її спрацьовування до об’єкта, що охороняється, миттєво прямує озброєний загін охорони.
    Звичайно, така система коштує грошей, тому якщо у вас наразі немає вільник коштів, то їх можна взяти в кредит.

Для досягнення найбільшого рівня захисту, рекомендується комбінувати всі з описаних вище методів. Це в рази знизить ризик того, що зловмисники вирішуватимуться навідатися до вас у будинок, а якщо це і станеться, то у них буде мало часу, щоб знайти вашу схованку з грошима.