Грейс період по кредитні картці

У сучасному світі кредитні картки стали невід’ємною частиною фінансового життя багатьох українців. Разом із ними ми отримали унікальну можливість користуватися грошима банку, не сплачуючи відсотки за їх використання. Що таке грейс період та як правильно ним користуватися, щоб заощадити кошти та уникнути зайвих витрат, розповімо в даній статті.

Зміст:

  1. Що таке грейс-період: простими словами
  2. Як саме працює грейс-період у кредитних картках
  3. Поширені помилки при використанні грейс-періоду
  4. Де знайти вигідні кредитні картки з довгим грейс-періодом

Що таке грейс-період: простими словами

Багато хто чув термін грейс період, але не кожен розуміє що це таке і що він дає вам, як споживачу. Грейс період це період, протягом якого банк дозволяє вам користуватися кредитними коштами без нарахування будь-яких відсотків. Тривалість пільгового періоду зазвичай складає від 30 до 62 днів, але є банки, де він на порядок довший. Наприклад, грейс-період по кредитній картці Альянс Банку складає аж 92 дні.

Грейс-період по кредитній карті

Як саме працює грейс-період у кредитних картках

Щоб мати змогу використовувати перевагу грейс-періоду, потрібно розуміти принцип його роботи. Давайте зробимо це на прикладі кредитної картки Монобанк, у якої він становить 62 дні.

Для початку потрібно розуміти, що отримати такий грейс період можна лише у місяці, в яких 31 день і які йдуть один за одним. Тобто це період грудень-січень, а також липень-серпень. У всіх інших періодах максимальний термін пільгового періоду виявиться меншим.

А тепер давайте розглянемо пару прикладів використання кредитних коштів для оплати товарів чи послуг і з’ясуємо реальний термін пільгового періоду для кожного з них:

  1. Оплата за рахунок кредитних коштів здійснена 1 вересня.
    У такому разі, щоб не сплачувати відсотки за використання кредитних коштів, повернути всю суму заборгованості потрібно до кінця жовтня. Максимальний термін пільгового періоду складе 61 день.
  2. Оплата за рахунок кредитних коштів здійснення 20 вересня.
    У такому разі, щоб не сплачувати відсотки за використання кредитних коштів, погасити всю заборгованість також потрібно до кінця жовтня. При цьому максимальний пільговий період Монобанк складатиме всього 41 день.

Варто пам’ятати кілька важливих моментів:

  • грейс період діє тільки для безготівкових оплат (покупки в магазинах, онлайн-платежі);
  • зняття готівки через банкомат, як правило, не підпадає під умови пільгового періоду;
  • якщо заборгованість не погашена повністю — відсотки нараховуються на всю суму боргу, починаючи з моменту покупки.

Банки як ПриватБанк, Ощадбанк, Сенс Банк або А-Банк можуть мати свої особливості нарахування та тривалості грейс-періоду, тому обов’язково читайте умови обслуговування картки.

Поширені помилки при використанні грейс-періоду

Навіть знаючи, що таке грейс період, багато користувачів допускають помилки, які призводять до нарахування відсотків. Ось найбільш розповсюджені з них:

  • здійснення лише мінімального платежу замість погашення повної суми заборгованості;
  • використання кредитної картки для отримання готівки або переказу коштів;
  • Невірне розуміння початку розрахункового періоду (іноді він починається не з дати покупки, а з певної фіксованої дати).

Щоб уникнути подібних ситуацій, рекомендується уважно читати умови обслуговування кредитної картки та не боятися консультуватися з представниками банку при наявності будь-яких питань.

Де знайти вигідні кредитні картки з довгим грейс-періодом

Сьогодні на ринку існує безліч пропозицій від провідних банків, таких як ПриватБанк, Ощадбанк, А-Банк, Укрсиббанк, Сенс Банк, Монобанк. Щоб підібрати найвигіднішу картку, слід порівнювати умови: тривалість пільгового періоду, відсоткову ставку, вартість обслуговування тощо.

На сторінці “Кредитні картки” на нашому сайті ви завжди можете знайти найактуальніший список пропозицій від українських банків, які пропонують довгий грейс період і максимально вигідні умови обслуговування. Крім того, на сайті можна знайти актуальні промокоди на кредити, підібрати сервіс для отримання криптокредиту чи обміну валют (в т.ч. криптовалюти).

Кредитна картка з грейс-періодом — це чудовий фінансовий інструмент, який не лише дозволяє користуватися кредитними коштами без зайвих переплат, а й отримати бонус у вигляді кешбеку та можливості здійснення оплат без комісії.