ТОП-7 міфів про мікрокредити на картку онлайн

Мікрокредити вже давно стали популярним фінансовим інструментом в Україні, адже дозволяють швидко отримати необхідну суму без зайвих перевірок та бюрократії. Проте навколо мікрокредитів онлайн існує безліч міфів і стереотипів, які можуть відлякати потенційних позичальників. Багато людей відверто бояться не лише нарватися на високі відсоткові ставки та штрафи у разі просрочки, а й натрапити на шахраїв.
У цій статті ми розглянемо найпоширеніші міфи про мікрокредит на картку, спростуємо вигадки та розповімо, як насправді працює ця фінансова послуга. Якщо ви сумніваєтеся, чи варто взяти мікрокредит на карту, цей матеріал допоможе розставити всі крапки над “і”.

Міф №1: всі мікрокредити онлайн — це пастка з величезними відсотками

Правда: багато людей вважають, що мікропозика онлайн завжди надається під космічні відсотки, що робить її не вигідною та не підйомною для погашення. По-перше, варто розуміти — мікрокредити позиціонуються саме як короткострокові позики, які використовують, наприклад, щоб дотягнути до зарплати. Тобто їх не можна прямо порівнювати з класичними банківськими кредитами, оскільки це зовсім різні фінансові інструменти. По-друге, більшість мікрофінансових організацій (МФО) України пропонують перший кредит під 0,01% для нових клієнтів, що дозволяє користуватися позиковими коштами майже безкоштовно.

Міф №2: неможливо отримати мікрокредит з поганою кредитною історією

Правда: на відміну від банків, МФО мають на порядок лояльніші вимоги до позичальників. Завдяки цьому мікрокредит з поганою кредитною історією в МФО це не просто слова, а реальність. Більше того, в Україні навіть є компанії, які спеціалізуються на видачі позик клієнтам із низьким кредитним рейтингом (що таке кредитний рейтинг писати тут).

Міф №3: шахраї можуть легко взяти мікрокредит на картку замість вас

Правда: велика кількість людей вважає, що послуга мікропозика на картку небезпечна через ризики шахрайства. Однак сучасні МФО використовують надійні системи верифікації клієнтів (наприклад, верифікація через BankID), що ускладнюють процес оформлення позики третіми особами. Більше того, всі операції проходять через захищені платіжні шлюзи, а персональні дані шифруються. Головне — обирати перевірені компанії, які мають ліцензію Нацкомфінпослуг або НБУ.

Мікрокредити на картку: ТОП-7 міфів

Міф №4: взяти мікрокредит на карту — це складний і довгий процес

Правда: завдяки автоматизованим системам аналізу даних взяти мікрокредит на карту можна всього за 10-15 хвилин. Для цього потрібно лише заповнити онлайн-заявку, де вказати паспортні дані, ІПН та інформацію про джерела та розмір доходу, після чого пройти швидку верифікацію картки.
Деякі МФО працюють цілодобово, тому отримати мікро позику можна в режимі 24/7 навіть у вихідні та святкові дні.

Міф №5: якщо не повернути мікрокредит, можна уникнути відповідальності

Правда: невчасне погашення позики тягне за собою штрафи та пені, які часто нараховуються за кожен день прострочення. Крім того, МФО можуть:

  • передати інформацію про борг до кредитного бюро, що негативно вплине на ваш кредитний рейтинг;
  • звернутися до колекторських служб, які часто не церемоняться з позичальниками і не стидаються тероризувати їх родичів та колег;
  • звернутися до суду та примусово стягнути борг та відсотки в судовому порядку.

Саме тому важливо відповідально ставитися до взятих на себе фінансових зобов’язань і не допускати прострочень по мікропозикам.

Міф №6: всі МФО — шахраї

Правда: не всі МФО однакові. Дійсно, існують недобросовісні компанії, але більшість ліцензованих організацій працюють прозоро та дотримуються чинного українського законодавства. Щоб уникнути шахрайства, варто перевіряти компанію перед оформленням мікро кредиту онлайн: читати відгуки, вивчати кредитний договір та перевіряти наявність ліцензії. А якщо у вас немає бажання та часу робити це самостійно — скористайтеся нашим сайтом, де представлені тільки перевірені та надійні мікрофінансові організації та банки України.

Міф №7: за дострокове погашення мікро кредиту передбачено штраф

Правда: 99% представлених в Україні МФО дозволяють закривати кредит мікро достроково без штрафів та будь-яких санкцій. Більше того, переважна більшість з них навіть пропонує спеціальні програми лояльності для відповідальних позичальників, які сплачують кредити своєчасно або достроково, що дають змогу зменшувати ставку при повторних зверненнях. Також отримати більш вигідну ставку по кредиту можна, використавши промокоди на кредит, які можна знайти на нашому сайті.

Мікрофінансові послуги — це зручний фінансовий інструмент, якщо ним користуватися розумно. Всі мікрокредити онлайн мають свої особливості, і важливо ретельно вивчати умови перед їх оформленням. Відповідальний підхід до кредитування дозволить не лише уникнути зайвих витрат та комфортно вирішити фінансові труднощі, а й покращити свою кредитну історію.