Довідка про закриття кредиту

Довідка про закриття кредиту: навіщо потрібна та як її отримати

Після внесення останнього платежу за кредитом, ми часто вважаємо, що його повністю погашено, а кредитний договір закрито. Але це не завжди так. Бувають випадки, коли через якийсь час вам надходить дзвінок від співробітника банку, який повідомляє про наявність заборгованості за кредитним договором, який ви давно вважали закритим. Щоб уникнути подібних ситуацій, після закриття кредиту необхідно брати довідку про відсутність заборгованості перед банком. Про те, що це таке, навіщо вона потрібна та як її отримати, розповімо у цій статті.

Зміст:

 1. Що таке довідка про закриття кредиту та навіщо вона потрібна
 2. Де і як отримати довідку
 3. Скільки коштує довідка
 4. Довідка про погашення кредиту: зразок
 5. Що необхідно перевірити при отриманні
 6. Чи може банк відмовити у видачі довідки

Що таке довідка про закриття кредиту та навіщо вона потрібна

Довідка про закриття кредиту — офіційний банківський документ, що підтверджує відсутність заборгованості за договором та закриття кредитного рахунку. Такий документ не є обов’язковим, але ми рекомендуємо його отримати. Ось лише пара ситуацій, у яких без довідки не обійтися.

 1. Ви нещодавно закрили старий кредит та хочете відкрити новий, але вже в іншій фінансовій організації. Зазвичай банки передають інформацію в бюро кредитних історій про закриті кредити один раз на місяць, тому якщо на момент подання нової заявки старий договір ще буде активним, вам можуть відмовити в новій позиці. Щоб не допустити такої ситуації, потрібно взяти довідку про повне погашення кредиту та пред’явити її у новому банку., але вже в іншій фінансовій організації. Зазвичай банки передають інформацію в бюро кредитних історій про закриті кредити один раз на місяць, тому якщо на момент подання нової заявки старий договір ще буде активним, вам можуть відмовити в новій позиці. Щоб не допустити такої ситуації, потрібно взяти довідку про повне погашення кредиту та пред’явити її у новому банку.

Де і як отримати довідку

Отримати довідку можна у банку, в якому було оформлено договір кредитування. Зробити це можна як після внесення останнього платежу, і через час, за наявності такої необхідності. Для цього потрібно звернутися з відповідним запитом до відділення фінансової установи та написати заяву, хоча в деяких банках можна отримати довідку і після усного звернення на гарячу лінію.

Термін виготовлення документа у різних фінансових установах може відрізнятись. Десь його зможуть підготувати в день звернення клієнта, а десь на це може знадобитися кілька днів. Цю інформацію завжди можна уточнити у менеджера у відділенні або зателефонувавши на гарячу лінію.

Скільки коштує довідка

Зазвичай, довідки про відсутність заборгованості перед банком видаються на платній основі. Але трапляються фінансові організації, де отримати такий документ можна і на безоплатній основі.

Наприклад, вартість довідки про закриття іпотеки або кредиту готівкою в 2022 році в Альфа-Банку становить 150 грн, при цьому довідки про закриття рахунку за картками, депозитами та поточними рахунками видаються безкоштовно.

Довідка про погашення кредиту: зразок

Нині немає встановленого зразка довідки про погашення кредиту, у різних банках вона може дещо відрізнятися. Нижче пропонуємо ознайомитися з довідкою про погашення кредиту у Приватбанку:

Зразок довідки про закриття кредиту

Що необхідно перевірити при отриманні

При отриманні довідки обов’язково варто звернути увагу на деякі моменти:

 1. Довідка має бути надрукована на фірмовому бланку
 2. У документі мають бути зазначені повне ПІБ клієнта, а також його паспортні дані та/або ідентифікаційний номер платника податків (ІПН). Варто обов’язково перевірити цю інформацію на наявність помилок, щоб у подальшому ніхто не зміг засумніватись у її приналежності до клієнта.
 3. У тексті має бути інформація про відсутність заборгованості клієнта перед банком. Також може бути зазначена дата закриття кредитного договору.
 4. Довідку можуть видати без мокрої печатки і підпису відповідальної особи. Але такий документ просто підробити, а отже потрібно вимагати, щоб їх було додано.

Важливо!
Інформація у довідці підтверджує відсутність заборгованості клієнта перед фінансовою установою лише на дату надання такої довідки.

Чи може банк відмовити у видачі довідки

Жодна кредитна організація, зокрема і банк, немає права відмовити у видачі довідки про закриття кредиту. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, то варто негайно бити на сполох і вимагати надання довідки всіма можливими способами. Один із найдієвіших способів — направити рекомендований лист із повідомленням на ім’я начальника відділення або голову правління банку, де було оформлено кредит, з проханням видати довідку про закриття кредитного договору. У такому разі банку нічого не залишиться, як надати вам довідку або письмову відмову у її поданні, що, як ми вже сказали, є незаконним.

Також можна направити скаргу в НБУ, яка розгляне її і запросить у банку роз’яснення ситуації, що склалася.

Якщо у вас коли-небудь виникне питання, чи потрібно брати довідку про погашення кредиту, то наша відповідь однозначна — обов’язково потрібна. Це дозволить зберегти ваші гроші, час та нерви у разі непередбачених ситуацій із раніше виплаченими кредитами.