З 2 вересня в Україні стартувала програма “Національний кешбек”, яка надає українцям можливість отримати 10% від суми витрат на придбання вітчизняних товарів. Реєстрація учасників програми, включаючи виробників, банки та рітейлери, почалася за тиждень до офіційного запуску через “Дію”. Ця ініціатива є частиною урядової програми з підтримки українського виробництва в умовах економічної нестабільності. Метою є не лише стимулювання купівлі вітчизняних товарів, але й надання можливості громадянам заощаджувати кошти в часи кризи.
Зазвичай запуск подібних програм викликає багато питань, тому ми зібрали найбільш розповсюджені з них та спробували дати на них відповіді в цьому матеріалі.
Що таке “Національний кешбек” і як отримати компенсацію
Національний кешбек — це державна програма, в рамках якої громадянам повертатимуть 10% від витрачених коштів на придбання українських товарів та послуг. Він схожий на всім знайомий кешбек, що пропонується багатьма українськими банками та магазинами, але має більший масштаб. При цьому варто зазначити, що під умови національного кешбеку не підпадають підакцизні товари, до яких належить алкоголь, пальне та тютюнові вироби.
За умовами програми, українці можуть отримати компенсацію у розмірі від 2 до 3000 грн за місяць, які будуть зараховані на спеціальну картку “Зроблено в Україні”. Кешбек нараховується тільки за безготівкові покупки, інформація про які міститься у фіскальних чеках. Виплати кешбеку на картку будуть здійснюватися один раз на місяць — до 20 числа, за покупки, що були здійснені в попередньому місяці. Тобто, компенсацію за покупки здійснені у вересні буде нараховано до 20 жовтня.
За покупку яких товарів та послуг нараховується національний кешбек
Кешбек нараховується за покупку товарів та послуг виробників та компаній, які приєдналися до програми “Національний кешбек”. Наразі її учасниками стало більше 300 виробників та понад 20 тис. торгових точок, які пропонують отримати компенсацію за більш ніж 37 тис. товарів.
Переглянути перелік всіх виробників та продавців можна на сайті “Зроблено в Україні”. Для цього необхідно перейти у розділ “Споживачу”, натиснути на “Дізнатися більше”, після чого у блоці “Як отримати кешбек” натиснути на слово “магазинах”.
Щоб переглянути список товарів, що беруть участь в програмі, необхідно обрати розділ “Перевірка товару”, після чого натиснути “Скачати перелік”
Звертаємо увагу, що перелік партнерів та товарів постійно оновлюється.
На що можна використати кешбек
Нарахований кешбек можна використовувати для оплати:
- комунальних рахунків;
- послуг мобільного зв’язку;
- медичних послуг;
- придбання квитків у театр чи кіно;
- рахунків у ресторанах та кафе;
- транспортних послуг.
Більше того, накопичені кошти можна направити на підтримку Збройних Сил України або використати для придбання ОВДП.
Важливо: Кешбек не можна зняти у вигляді готівки — його можна використати виключно для безготівкових розрахунків
Як споживачу зареєструватися для участі в програмі “Національний кешбек”
Щоб взяти участь в програмі, необхідно виконати декілька дій:
- Відкрити картку “Зроблено в Україні” в одному з банків, що є партнером програми.
- В мобільному застосунку “Дія” перейти до розділу “Сервіси”, де вибрати “Національний кешбек”, а після цього вибрати картку, на яку буде зараховуватися кешбек. Тут же можна переглянути розмір накопиченого кешбеку.
Де можна відкрити картку “Зроблено в Україні”
Картку “Зроблено в Україні” можна відкрити в наступних банках:
- АТ “Універсал Банк” (Monobank);
- АТ “Сенс Банк” (Sense Bank);
- АТ “ПУМБ”;
- АТ “Укрсиббанк”;
- АТ КБ “Приватбанк”;
- АБ “Укргазбанк”;
- АТ “А-Банк”;
- АТ “КБ “Глобус”;
- ПуАТ “КБ “Акордбанк”;
- АТ “Банк Кредит Дніпро”.
Список банків може розширюватися, тому слідкуйте за оновленнями.
Протягом якого часу потрібно використати кешбек
Нарахований кешбек потрібно використати до 31 січня 2025 року. При цьому, якщо програма «Національний кешбек» покаже свою ефективність у стимулюванні вітчизняного виробництва та підтримці економіки, існує висока ймовірність, що проєкт буде продовжено та суттєво розширено.